ANNONCER

ANNONCER

 

Link til Sportsrideklubben Vallensbæk
Link til Dansk Rideforbund

Finaler i Ecco Cup 2010 - Sportsrideklubben Vallensbæk - 11-12/12-2010

OBS: Det kan tage lidt tid, inden klippet ses på skærmen

2. afdeling af Ecco Cup for kat. 2 ponyer

Emilie Holm Toft og Golden Starlight - vandt klassen og Ecco Cup

Sille Engermann og Lasco - nr. 2 i Ecco Cup

Sara Veronica Raimondi og Aj Golden Jant - nr. 3 i Ecco Cup

Frederikke B. Himmelstrup og Møgelholts Jambo

2. afdeling af Ecco Cup for kat. 1 ponyer

Caroline B. Smidt og Psw Desperado - blev nr. 3 i klassen og vandt Ecco Cup

Caroline Aarosin og Sl Lucci - nr. 2 i klassen og i Ecco Cup

Emilie Holm Toft og Dreamgirl - vandt klassen og blev nr. 3 i Ecco Cup

Maria Lange Pedersen og Windor vom Gwick - nr. 4 i klassen og i Ecco Cup

Anne-Mette Strandby Hansen og Sl Cuba - nr. 5 i Ecco Cup

Maya Jørgensen og Zeus

Rikke Lauridsen og Kasanto - Kasanto er til salg

 

2. afdeling af Ecco Cup for U25

Anne Bendix og Capuccino D - vandt klassen og Ecco Cup

Anne Kathrine Elkjær-Holm og Bernstein - blev nr. 2 i klassen og i Ecco Cup

Camilla S. Madsen og Horsebo Davina og Bernstein - blev nr. 3 i klassen og i Ecco Cup

 

2. afdeling af Ecco Cup for juniorryttere

Nanna S. Merrald og Millibar - vandt klassen og Ecco Cup

Kathrine Sumborg Christensen og Rohmario - nr. 2 i klassen og i Ecco Cup

Isabella Holtze og Hevi's Futuro - nr. 3 i klassen og i Ecco Cup

2. afdeling af Ecco Cup for ungryttere

Anna Kasprzak og Langkærgårds Donna Fetti - vandt klassen og Ecco Cup

Simone Ahlers Pedersen og Cavaler - nr. 2 i klassen og Ecco Cup

Carina Nevermann Torup og Kafelnikov - nr. 3 i klassen og i Ecco Cup

Alle deltagerne i søndagens klasser er videofilmet - send en e-mail til info@hippodot.com, hvis du vil have dit eget klip lagt op. DVD med 1 klip kan købes for 100 kr. + porto. Yderligere klip på samme DVD - 50 kr./pr. klip. DVD med de 8 bedst placerede i en klasse kan købes for 200 kr. + porto.

1. afdeling af Ecco Cup for ungryttere

Anna Kasprzak og Langkærgårds Donna Fetti - vandt klassen

Carina Nevermann Torup og Kafelnikov - nr. 3 i klassen

1. afdeling af Ecco Cup for U25

Anne Kathrine Elkjær-Holm og Bernstein - blev nr. 2 i klassen

Du kan se det samlede resultat for Ecco Cup her