LINKS

Link til Holte Rideklub Link til Holte Rideklub
Link til Dansk Rideforbund Link til Dansk Rideforbund

 

Holte Rideklub - Distriktsstævne i springning - januar 2010

Lørdag - LA - Metode A

Fie Rockhill Lysgaard/Zatópec, Mille Bisgaard/Marsala Piana (nr. 6) og Anton van der Schans/Cashman's Casan (nr. 2)
Regitze Ericsson/Qruella M (nr. 3), Louise Bruun/Landino 117 og Malene Seerup S. Frandsen/Sjors
Anita Jane Cordrey/Blue Velvet (vinder af klassen), Michaela Søe Nielsen/Dia-Meter og Sandra L. Hansen/Kirsebærgårdens Mikado
Charlotte Kondrup/La Bell, Malene Lykke Nielsen/Tara XVII, og Anton van der Schans/Grey Girl
Christina Fobian/Day Light, Pernille Christine Hansen/Charmør (nr. 9) og ?Nadia Siesbye Suhr/Coldplay Z
Maria Grunnet Sørensen/First Flower, Mette Svarre Ehlers/Bakkelys Morgan og Mille Bisgaard/Wodan
Ditte Pedersen/Chi-Chi, Julie Grønbæk/Catana van 'T Schaaphof (nr. 5) og Tina Aavang/Jako's Laquito
Emma Storm Henningsen/Schakira, Regitze Ericsson/Quinthago og Christina Fobian/Følhoms C-Day
Malene Lykke Nielsen/Time 4 U, Evy Ann-Suzett Nielsen/Hector Protector og Anton van der Schans/Baloumino
Katrine Hartz/Cosette, Mette Svarre Ehlers/Marta Sem (nr. 8) og Iben Dinsen/Kassimir (nr. 7)
Tine Jakobsen/Lykkesgaard La Colline (nr. 4), Tine Feldt Bülow/Fuglesangsgårds Domain og Sofie Louise H Nielsen/Octopussy
Helena Graungaard/La Vita M, ? og Tina Højgaard Nielsen/Monopoly
Mille Bisgaard/Lorinna (nr. 10), Julie Breil/Beigh Castle og Christina Fobian/Don Juan
Mette Svarre Ehlers/Venus Stensvang, Maria Grunnet Sørensen/Quinaud og Malene Lykke Nielsen/Scooby Doo
Hele klassen er lagt op i startrækkefølge - 3 ryttere pr. klip

Lørdag - ULA

Emma Storm Henningsen/Schakira,Jesper Brunander/Car de Priamos 2,Camilla Fliedner Ernst/Monique
Karina Schou Truelsen/Chavanna's Blue Casino, Frank Nalepa/Speedy Sparrow og Lars Bo Weilsby/Livorno
Thomas Dresler/Errando, Emilie Crone/Larry Leisure og Ulrich Gaarslev/Leonardo
Mette Thrue/Champus G, Julie Meiland Hansen/Lilly 312 og May-Britt Kattrup/Victor
Linnea Ericsson/Consmilla, Peter T. Flarup/Cavallino Cocktail og Pedro Gosk/Leon
Mette Svarre Ehlers/Ferrari, Jesper Brunander/Carajan 4 og Mona Hyldahl Hansen/Cyrano
Eva Kragh Pedersen/Cash, Mille Bisgaard/Wodan og Karina Skou Truelsen/Qunnie
Sigurd Nielsen/Aramis, Pernille Striboldt/Veihaiwej Di San Patrignanon og Per Striboldt/Edelgaards Al Noir
Evy Ann-Suzett Nielsen/Hector Protector, Lars Bo Weilsby/Capacity Cadarco og Peter T. Flarup/Chanel
Pedro Gosk/Spice Girl, Christina Arnesen/Ton Soleil F og Shane Carey/Clintstoné
Mona Hyldahl Hansen/Califonia Babe, Eva Kragh Pedersen/Lito 4 og Thomas Dresler/Parnassus Z
Chr. Vang Lauridsen/First Rouge, Victor Lica Larsen/Sina-Alegra og Mie Daugaard Reimer/Lavina
Peter T. Flarup/Calista E og Mette Svarre Ehlers/Venus Stensvang
Hele klassen er lagt op i startrækkefølge - 3 ryttere pr. klip

Resultaterne fra de 2 klasser kan ses her

Resultaterne fra stævnet kan ses her